14-годишните момчета на Балкан завършиха достойно участието си в Младежката Евролига

21 Януари 2018, 21:02
(0) (0)
Прочетена: 1256 2

Балкан (14) приключи участието си в първото за България издание на Младежката Евролига (EYBL). Възпитаниците на Виктория Маринова се представиха силно в надпреварата и завоюваха 3 победи, допускайки само 1 поражение. Тимът завършва Младежка Евролига с общ актив от 5 победи, 3 загуби и 13 точки от двете му издания. Първото - в Шопрон, Унгария през есента и сега в Ботевград. Това отреди 14-годишните момчета на четвъртото място в група А. Първи е отборът на Байерн Мюнхен (14) с баланс 7-1, с колкото завършва сръбският БЕКО (14). Германският тим обаче излезе начело заради предимство в директния мач. Двата отбора се класират за плейофите, които ще се проведат в Унгария.

В първия ден, Балкан (14) постигна категорична победа над чешкия Тайгърс Острава с 94-46. Във втората си среща, момчетата на Балкан записаха нов успех срещу италианския Фортитудо 103 със 71-65. Последният ден от турнира тимът на Балкан (14) трябваше да играе две срещи за деня. При първото си препядствие, младите балканци бяха безпогрешни и разбиха отбора на Финикс Галац с 88-27.

В най-важния си мач от турнира и директен сблъсък за второто място, Балкан (14) загуби от сръбския БЕКО (14) със 71-79. Двубоят не започна добре за домакините. Те позволиха на своя съперник да се откъсне напред в резултата и само след десет минути игра БЕКО(14) водеше с 27-8. През втория период Балкан (14) заигра по-добре, но на почивката отново изоставаше със сериозна разлика от 18 точки.
След паузата „зелените“ показаха различно лице. Те взеха инициативата и преди решителната четвърт стопиха пасива си само на 5 точки. Баскетболистите на Виктория Маринова се доближиха само на точка от своя съперник в средата на последната част, но силите им не стигнаха за пълен обрат.

Най-резултатен за Балкан бе Хрисимир Маринов, който отбеляза 27 точки. Симеон Димитров вкара 18, а 13 добави Ангел Василев.За победителите Филип Боровчанин завърши с дабъл-дабъл от 30 точки и 10 асистенции.