14 медала и отборна купа за Таек-кион от Европейската купа по таекуон-до

22 Ноември 2016, 09:33
(0) (0)
Прочетена: 3090 9

622-ма състезатели от 11 страни участваха в Европейската купа по Таекуон-до ITF България Оупън, което се състоя на 19 и 20 ноември  в спортната зала на ПУ „Паисий Хилендарски" в памет на Стоян Стоянов – първият медалист от Световно първенство за България. Турнирът премина на изключително високо ниво и при голям интерес от страна на спортната общественост. За откриването дойдоха кметът на Пловдив инж. Иван Тотев, заместник-министърът на спорта Асен Марков, директорът на Областната дирекция на вътрешните работи старши комисар Христо Разсолков, майстори, гранд-майстори и президентите на федерациите от всички държави участници. За пореден път в Пловдив пристигна и гранд-майсторът и президент на Европейската федерация по таекуон-до Майкъл Прюит.                         По предложение на президента на Българската федерация по таекуон-до Марио Богданов за първи път организацията на турнира бе променена от пирамидална система на единоборство „Всеки срещу всеки". Спечелените медали от българските състезатели са общо 152.

Клуб Таек-кион взе участие с 22 състезатели, които спелечиха общо 14 медала, от които 6 златни , 1 сребърен , 7 бронзови медала в индивидуалните спаринги при децата и бронзов медал в отборния спаринг при момичета.

Със злато се окичиха Моника Богданова, Виктор Груев, Цветелина Георгиева, Георги Петров ,Евгения Иванова и Цветелин Кръстанов. Сребърен медал спечели Велизар Георгиев, а бронзови медалисти са Цветелин Енев, Виктория Михайлова, Пламена Иванова, Ирена Димитрова, Мариян Боновски и Дамян Цветанов.
При отборния спаринг момичетата победиха благоевградския клуб "Фолкън", но загубиха от словенския отбор и останаха на трето място.

С постигнатите резултати при крайното класиране клуб "Таек-кион" взе купата за трето място.