Петък, 19 Април 2024, 18:44

180 човека взеха участие в тазгодишното триатлонско състезание "Правец ТРИ" 2019

11 Август 2019, 18:25
(1) (0)
Правец - Новини
Прочетена: 2749 8

Днес се проведе третото издание на триатлона "Правец ТРИ" в района около RIU Pravets Resort, което включва плуване, колоездене и бягане. Инициативата е любителска и няма награден фонд, но в нея се записаха 180 души, сред които освен българи, имаше участници и от чужбина. Триатлонът се организира от спортен клуб „Бегач", съвместно с RIU Pravets Resort и Община Правец. Над 35 доброволци участваха в организирането на цялото състезание. Организаторите отправиха специални благодарности и към местния младежки клуб в Правец, който е съдействал и изпратил 10 човека за доброволческата дейност. Организаторите връчиха плакети на победителите, както и едномесечна карта Sport Pass of Sodexo, а първите мъж и жена получиха и ваучери за престой в хотел РИУ ПРАВЕЦ. Състезанието се проведе  при изключително високи температури в две дисциплини: спринт и олимпийска. Шампиони в олимпийската дисциплина на триатлона (1,5 км плуване, 40 км колоездене и 10 км бягане) станаха Stefania Polihroniadis с време 2:15:45 и Panagiotis Polyzos с 1:57:13 часа. И двамата са от клуб CGS - STT. На второ място след тях се наредиха Katie Eichten от клуб NKA Bulgaria (2:22:34 часа ) и Тодор Христов (2:13:57). Третото място в тази дисциплина взеха Виктория Данова от клуб Софийски планински и Asics Frontrunner с време 2:34:02 часа, а от мъжете - Михайл Стефанов с време 2:16:10.

В дисциплината спринт (750 м плуване, 20 км колоездене и 5 км бягане) почетното първо място взеха Боряна Мусева от клуб Бегач с време 1:22:00 и от мъжете Калоян Илиев, който също е от клуб Бегач с време 1:08:08. Второто място заслужено отиде при Весела Герасимова от клуб Adidas runners с време 1:25:16 и Иван Георгиев от СК София, който постигна своите завидни резултати с разлика +2:37 от финалиста Калоян в тази дисциплина. На трето място тук се наредиха Корнелия Венева с време 1:29:13 часа и Христо Христов с 1:14:00 часа.
Второто награждаване беше за възрастова категория 40+. Най-бърз в оспорвания мъжки спринт беше Иван Георгиев. Той финишира за 1:10:45 часа, като изпревари Слави Костов с 6 мин и 30 секунди, а Efthimios Polihroniadis завърши трети с изоставяне от 11 минути. Победител при жените в спринта стана Боряна Мусева с 1:22:00 часа, като след нея останаха Корнелия Венева (+7:13) и Marianthi Tsiaousi (+17:29). В олимпийската дисциплина в категория 40+ се класираха само мъже. Михайл Стефанов взе първото място с 2:16:10 часа, последван от Светослав Траянов на второ място с 2:17:15 часа и Stijn Debruyne на трето място с 2:20:05 часа.

Накрая на награждаването в томбола беше избран един от участниците, който спечели триатлонска чанта, произведена специално за спортен клуб Бегач.

Организаторите изразиха своето възхищение от цялостната организация на състезанието, от мотивацията, хъса и добрата подготовка на всички участници. Завидният увеличаващ се брой на всички, които искат да вземат участие, показва значителен растеж в желанието към присъединяване на много млади хора към масовия спорт.