2-0 за Балкан след убедителна победа над Спартак

7 Май 2016, 19:40
(0) (0)
Прочетена: 3188 24

Балкан е на крачка от полуфинал в НБЛ, след като тази вечер се наложи с по-убедителна игра срещу съперника си в плейофите Спартак Плевен, в сравнение с първия мач, където интригата се задържа почти до края. „Зелените“ поразиха плевенчани тази вечер в Ботевград след силно второ полувреме с резултат 97-63. Всички 12 играчи на домакините се включиха в играта и всеки от тях се разписа с кош. И днес в залата бе поппевицата Люси Дяковска, която е сестра на старши-треньора на Спартак Александър Дяковски.

В първата част силите бяха равностойни, а едва към края й домакините взеха превес едва с 2 точки при 17-15.
През вторите 10 мин. и двата отбора се активизираха, но Балкан бе по-резултатният. Към средата те минаха 10-точки разлика, но плевенчани бързо се събудиха и само за минута изравниха силите. Последваха няколко грешки от тяхна страна, от които „зелените“ се възползваха и отново увеличиха разликата в своя полза, а на почивката бе 45-38.

В третата четвърт гостите започнаха да изостават. Страхотен пробив и забив в коша на Спартак реализира Върбанов след пас на Мартин Маринов малко след подновяване на играта. След тях подобно изпълнение повтори и Дурчев след прецизен пас на Николай Маринов.
В началото на последната част домакините вече водеха с 20 и така се задържа до края на двубоя. Само за 2 минути игра плеченчани се оказаха с три отборни нарушения. Радослав Кочев направи отлични включвания с три забива в рамките на 2 минути, два от които бяха след асистенция на Острев. След него се записа и друг от младите играчи на Балкан Мартин Георгиев, който смело проби и отбеляза под коша. Така минута преди края разликата вече стана 30 точки.

Най-резултатен за Балкан стана Цветослав Острев с 14 точки, капитана Мартин Маринов отбеляза 12, Върбанов – 12 и Дурчев с 10 точки.

Серията се премества в Плевен, където на 12 май ще се изиграе третия мач от плейофите.

Ключови думи: Балкан