Петък, 29 Март 2024, 04:22

3441 лева събраха в помощ на малкия Марти от благотворителния турнир по мини футбол

28 Юли 2019, 22:37
(1) (1)
Прочетена: 3235 10

Днес на мини футболното игрище в Ботевград, се състоя благотворителния турнир по мини футбол Kozaro Charity Cup в помощ на малкия Марти. Средствата са необходими за поредното лечение на Марти в Турция. Лекарите дават огромни шансове, че може да се възстанови.

Събраните средства от входни такси за участие и оставените кутии за дарения бяха в размер на 3441лв.

Нора и Йордан родителите на Марти изказват голяма благодарност на всички отбори, фенове който взеха участие в благотворителния турни. На двамата съдии на срещите Николай Николов и Димитър Томов, който бяха цял ден на футболния терен безвъзмездно. На д-р Радков и Бате Цецо за предоставеното игрище безплатно. На Александър Владимиров основния организатор на турнира. На фирма Никсметал, която дари сума от 500лв. На сладкарница Козаро която осигури купите и медалите за победители.

В турнира участваха 16 отбора. Победител в турнира стана отбора на Мургаш Врачеш, като за пореден път показаха, че са най-добрият отбор по мини футбол в община Ботевград. На второ място се класираха сърцатия отбор на Отряд Армейци, трети останаха Козаро.

Най-добър вратар на турнира стана Виктор Недков от отбора на Синя Сила.

Голмайстор Цветелин Цаковски - Мургаш Врачеш.

Най-добър защитник - Неделин Костадинов - Козаро.

Най-полезен състезател - Андрей Андреев - Отряд Армейци.

За победителите имаше осигурени купи и медали. Статуетките и купите ги връчи лично бащата на малкия Мартин - Йордан Йорданов.

Ако някой желае да дари средства може да го направи тук. До събирането на цялата сума остават 6000лв.