Академик отказа Балкан за първи успех

29 Октомври 2016, 19:26
(0) (0)
Прочетена: 2835 53

Академик Бултекс 99 записа първи успех от началото на сезона. В мач от третия кръг тимът посрещна вицешампиона Балкан и спечели с 88-81. Двата тима бяха близо един до друг дълго време, но във важен момент домакините направиха добра серия, след което задържаха успеха. Така те вече са с баланс 1-1, след като почиваха в предния кръг, докато вицешампионите са с три поражения от три мача. Следващата седмица пловдивчани ще гостуват на Черно море, докато Балкан почива, а след това на 12 ноември приема варненци.

Балканци започнаха по-добре двубоя и след добри минути на Джейкъб Холман поведоха с 13-5. Постепенно пловдивчани се съвзеха и започнаха да намаляват, като до края на първата част разликата падна до точка. И през втората част ботевградчани дръпнаха с 6 точки, но със серия от 7-0 домакините поведоха. Последва размяна на кошове, но с по-добри минути в края на първото полувреме Академик взе аванс от 5 точки.

И след паузата двата отбора бяха близо един до друг. Балкан поведе за кратко, но домакините отговориха с 10-0 за край на третата част и аванс от 7 точки след нея. Серията продължи с още три за начало на последната четвърт за +10, а до края пловдивчани бяха напред. На няколко пъти гостите свалиха, но Академик отговаряше и така се поздрави с победата в края.

В основата на успеха бе играта в подкошието на домакините. Те вкараха 52 точки срещу 26 на съперника в тази зона на игрището и компенсираха фактът, че Балкан имаше с 5 тройки в повече.

Силен мач за домакините изигра Джордан Семпъл, който направи дабъл-дабъл с 24 точки и 12 борби. Васил Александров също се включи много добре срещу бившия си отбор и се отчете с 22 точки, 6 борби, 3 асистенции и 2 отнети топки, а Шакир Смит се отчете с 19 точки.

Най-добър за гостите бе Джейкъб Холман с 21 точки и 8 борби. Амин Хот се включи с 14 точки и 5 асистенции, а Михайло Секулович добави 12 точки.