Академик Пловдив измъкна трудна победа в Ботевград (снимки)

14 Март 2012, 19:46
(0) (0)
Прочетена: 3503 0

Академик Пловдив записа много трудна победа със 83 - 79 като гост на Балкан -2 в отложен мач от мъжката А група. Отборите изиграха изключително интересна среща, която премина през огромен брой обрати, но в последните 4-5 минути гостите бяха по-стабилни и стигнаха до победата. Така те вече са с 11 победи и 5 загуби, а балканци са предпоследни с 3 успеха и 13 поражения.
След размяна на кошове в първите минути резултатът беше равен, а след няколко добри атаки на домакините, те поведоха с 6 точки. Пловдивчани обаче наваксаха дефицита си и съвсем скоро изравниха при 19-19. След 10 минути игра пък гостите водеха с 3 точки – 24-21. Веднага след началото на втората четвърт резултатът отново бе изравнен и се запази до средата й. На почивката пък разликата бе 3 в полза на домакините – 38-35.
Третата четвърт на мача премина през изключително много обрати и изравнявания, а никой от отборите не успя да си създаде дори минимален аванс. След тази част пък разликата бе 3 в полза на Академик Пловдив – 60-57. До средата на последната четвърт резултатът отново бе изравнен, а след серия от 11-2 пловдивчани се откъснаха напред и решиха мача в своя полза. До края отборите просто доиграха мача и гостите взеха успеха.
Мартин Хорозов записа поредния си дабъл дабъл за победителите – 29 точки и 10 борби. Илиян Ставрев в включи с 23 плюс 6, а 13 наниза Кристиян Борисов.
За домакините Димитър Маринчешки наниза 18 точки и овладя 10 борби. Цветан Георгиев вкара 14, а с 13 се включи Емил Бинев.