Академик пребори Балкан в регионалното дерби на А група

21 Януари 2018, 21:34
(0) (0)
Прочетена: 2085 5

Академик София стартира с успех във Втора шестица на мъжката А група, след 84-79 в регионалното дерби на вторите отбори с Балкан. Двубоят бе много интересен и оспорван и се реши едва в последните две минути. Нито един от двата тима не успя да се откъсне в резултата в хода на срещата. Академик бе много убедителен в подкошието, където вкара доста повече от противника, а освен това взе и борбата.

Серия от 11-0 за Балкан в началото даде преднина за "зелените", Академик обаче завърши силно първата част и успя пак да обърне в своя полза и да поведе с пет след 10 минути игра.
Втората четвърт се превърна в страшно надстрелване, като за пет минути двата тима си вкараха общо 6 тройки и всички кошове от игра бяха именно зад дъгата.
Балкан вкара и три поредни тройки за край на полувремето, за да неутрализира Академик, който също вкарваше, но вече не от разстояние. Така гостите водеха с 49-42 на почивката, след като вкараха 7 тройки за една част и общо 9 за полувреме.

В първите минути след подновяването на играта обаче, последва ново изравняване, след добрите изяви на Цветомир Чернокожев и Красимир Димитров. Последва още една размяна на водачеството, преди мощно включване на Марио Мирчев да даде пет точки преднина на Академик преди финалния период. В последната част Балкан навакса и играта вървеше кош за кош до последните две минути, в които Академик влезе с точка напред. В тези последни моменти Георги Дамянов вкара пет поредни точки, за да реши всичко за 84-79.

По 21 точки за победата нанизаха Чернокожев и Дамянов, 18 добави Красимир Димитров, а 9 точки и 10 борби отчете Марио Мирчев.
С 25 точки и 12 борби за Балкан завърши Радослав Кочев, а Александър Илиев се включи с 23 точки, 8 асистенции и 7 борби.