Академик София спечели турнира в памет на Иван Андреев, Балкан остана трети

29 Декември 2018, 20:40
(1) (0)
Прочетена: 1924 2

Академик София спечели турнира в памет на големия треньор Иван Андреев, който БК Балкан организира за осма поредна година. На финала тимът, който бе воден от Марио Христов, победи ФМП Академия със 78-64. Балкан остана на трето място, след като победи Партизан Водно Санс (Македония) със 79-43 в мача за бронза. Надпреварата тази година бе организирана за момчета, родени 2004/2005 година.

Отборът на Балкан изигра много хубав мач и спечели с убедителна разлика, след като вчера загуби от ФМП Академия. В първия период Балкан имаше лека преднина от 8 точки, а голямата разлика дойде във втората, когато тимът на Виктория Маринова ограничи съперника до 5 точки срещу 21 свои, за да поведе на почивката с над 20. След подновяване момчетата на Балкан качиха водачество над 30 точки и задържа без проблем така до края. Най-резултатен за Балкан с 26 точки бе Илиян Пищиков. По 15 вкараха Иван Николов и Хрисимир Маринов, който се завърна на този турнир след контузия.

Във финалния двубой тимът, който днес бе воден от Марио Христов, контролираше през повечето време мача. ФМП влезе по-добре в двубоя с доста бързи атака и поведе с 8-2, постепенно Академик подобри игра и обърна нещата в своя полза след първата част. ФМП се доближи в началото а втората,но българския тим направи серия 14-0 и се откъсна с 18 точки напред при 41-23. След почивката македонският тим подобри защита и свали на няколко пъти до 2 точки изоставането си. Гостите имаха шанс за обрат на няколко пъти ,но не успяха да се възползват, а последната част започна при 54-52 за Академик. В последната част Академик Софи затвърди по-добра игра и спечели без проблем срещата.