Балкан (14) с ключова победа на Европейската лига в Ботевград

25 Януари 2019, 21:34
(0) (0)
Прочетена: 1386 0

Балкан (14) спечели изключителна ценна победа на Европейската младежка лига (EYBL CE), която се провежда в момента в Ботевград. Тимът на Николай Пеев надигра непобедения до момента Приевидза от Словакия със 74-58 и запази шанс да се класира за първи път за плейофите на надпреварата.

Напред ще продължат първите два отбора, като без загуба до момента вече е само Лондон Юнайтед. За да се класира нашият тим трябва да спечели всичките си мачове до края на турнира в “Арена Ботевград”.

Към момента Балкан и Приевидза са с изравен актив 5-1.

Утре от 17:00 часа в "Арена Ботевград" Балкан излиза срещу Евробаскет Рома.

Мачът започна оспорвано в първия период, като двата отбора непрекъснато си разменяха водачеството и никой не успяваше да поведе с повече от 3,4 точки. Във втория период словашкия тим направи силна серия и поведе с 8 точки при 24-16. Постепенно Балкан намали разликата след добра стрелба от далечно разстояние и здрава защита и на почивката изоставаше с две точки само. След почивката Балкан обърна нещата в своя полза и поведе с 14 точки при 54-40. Постепенно съперникът намали разликата. Пет минути преди края тя падна до 7 при -52-59, но Балкан не позволи на съперника да намали повече от това и спечели двубоя. Най-голямата разлика бе в грешките като словашкият тим допусна 29, от които нашите реализираха почти половината си точки - 35.

Най-резултатен за успеха с 20 точки бе Даниел Йорданов. Александър Гавалюгов имаше 15 точки и 6 откраднати, а Ристе Буклишев се включи с дабъл-дабъл от 13 точки и 13 борби.