Балкан (14) със страхотен успех в Европа

27 Януари 2019, 09:25
(0) (0)
Прочетена: 1470 2

Момчетата на Балкан до 14 години с историческо класиране в Централна Дивизия на Европейската младежка лига. Тимът на Николай Пеев победи Евробаскет Рома със 78-75 и вече си осигури място в плейофите на турнира, в който участват 33 страни. Това е и първият български отбор, участващ в тази фаза. Срещата беше доста оспорвана с множество обрати, но след силна игра в края нашите момчета успяха да обърнат нещата в своя полза и да спечелят. Така те ще продължат като втори отбор в група С след силния тим на Лондон Юнайтед.

Утре от 13:00 часа Балкан излиза в последния си мач срещу сръбския ДИВ Баскет.

За плейофите на Европейската лига се класират първите два отбора от трите групи + домакина и един отбор, който печели уайлд карт. Те ще се проведат от 29-31 март в Чазенато, Италия.

Балкан започна силно мача и поведе с 10-3 в първите минути. Постепенно обаче играта на нашите не се получаваше и те останаха пет минути без кош. В този момент те допуснаха серия от 13-0 , с който съперника направи пълен обрат и поведе с 16-10 след първата част. В края на втората част Балкан си върна предимството, но за кратко. Тройка със сирената на Гавалюгов обаче доведе до равенство на почивката.

Балкан започна второто с добра стрелба от далечно разстояние и поведе за кратко. Рома обаче отново излезе напред и поведе със 7 при 52-45. Нашите направиха серия 9-0 и се доближиха няколко пъти до точка за 54-54 две минути преди края на периода. Така след третия период те изоставаха с една при 55-56. Последната част продължи много оспорвано като двата отбора си размениха няколко пъти водачеството. Три минути преди края италианският поведе с 4 при 71-67 като и двата отбора допуснаха поредица от грешки. Рома увеличи на +5 аванс за 73-68, но Балкан се върна в мача. Минута и осем секунди преди края Балкан изравни за 73-73. Последва таймаут. Рома отбеляза в ответната атака, но Гавалюгов върна тройка веднага, за да върне предимството на Балкан отново за 76-75. Рома изпусна, а Ристе вкара за 78-75 и нашите удържаха успеха.

Новото попълнеие на Балкан Ристе Буклишев бе най-резултатен за успеха с 23 точки и 14 борби. Александър Гавалюгов реализира 17, а 16 имаше Павлин Иванов.

Източник: balkan-basket.com