Балкан (14) се класира на полуфинал

28 Юни 2019, 14:35
(0) (0)
Прочетена: 739 1

Балкан се класира за полуфиналите на Държавното първенство за момчета U14, което се провежда в Ботевград. Баскетболистите на Николай Пеев записаха четвърта поредна победа, след като днес се наложиха над Делфин със 112:44. С това те си гарантираха първото място в групата, още преди последния мач довечера от 18:30 срещу Рилски спортист.

Двубоят започна десет поредни точки в полза на Балкан. Тимът продължи да увеличават аванса си и след десет минути игра вече водеше с 33:13. През втория период „зелените“ поддържаха комфортна разлика, която на няколко пъти минаваше границата от 30 точки. Двата тима се оттеглиха на почивката при резултат 57:23 за домакините, оформен след тройка със сирената на Стефан Михайлов. Ситуацията не се промени и след почивката, а нашите контролираха събитията на терена, като преди заключителната четвърт водеха с 87:30. Шест минути преди края те минаха границата от 100 точки, като нямаха проблеми да задържат убедителния си аванс.

Даниел Йорданов отбеляза 22 точки за успеха. С 16 е Стефан Михайлов, а по 13 добавиха Александър Гавалюгов и Денис Петков.

Източник: balkan-basket.com