Балкан (16) отнесе домакина Рилски спортист

13 Юни 2012, 20:38
(0) (0)
Прочетена: 1335 0

В последната среща за деня на финалите за юноши по баскетбол в Самоков първо поражение допусна домакинът „Рилски спортист”. Втори успех взе „Балкан” като след силно второ полувреме ботевградчани разгромиха съперниците си от Самоков с 67:48 (15:12, 18:21, 6:20, 9:14). До почивката и играта,  и резултатът бяха равни и нямаше откъсвания. Мачът се реши в третата част, в която „Балкан” игра силно в защита и натрупа двуцифрен аванс. Ботевградчани се справиха добре и в последните десет минути, като увеличиха разликата и взеха важна победа. 17 точки и 6 борби за успеха на „Балкан” записа Здравко Христов, а 16 точки отбеляза Георги Тодоров.
Четири отбора вече са с по две победи в група В на финалите за кадети (16). След третия ден с по 2 успеха и 1 поражение са „Рилски спортист”, „Доростол”, „Балкан” и „Евроинс Черно море”.