Балкан (16) загуби последния си мач на финалите

30 Май 2012, 13:41
(0) (0)
Прочетена: 1344 0

Младите баскетболистки на „Балкан” загубиха днес последния си двубой от „Левски” с 59:43 на финалния турнир за кадетки. По този начин „зелените” записаха четири загуби и една победа във финалната надпревара в зала „Балкан”. Така ботевградчанки заеха последното осмо място в турнира.
Първата четвърт бе равностойна, а резултатността слаба. Двата тима не вкарваха често, а когато го правеха,  това не водеше до откъсвания. С тройка в последната минута на частта „Балкан” взе аванс от 10:7 след края й.  В първите минути на втората четвърт домакините продължиха да водят, но скоро след това „Левски” излезе напред. "Сините" направиха серия от 12:0, която им донесе аванс от 9 точки, а до почивката той се запази на 29:21. „Левски” поддържаше преднината си и в третата част, като „Балкан” все пак се доближи и намали до 3 точки пасива си по средата й. В следващите пет минути обаче тимът не отбеляза нито един кош и „сините” си решиха мача с 13 точки поред за резултат 46:30. В последната четвърт срещата се доиграваше, като левскарките се откъснаха и с цели 23 точки преди преднината им да падне към края.
Вера Николова със своите 21 точки бе най-резултатна за „Балкан”, а 12 добави Диана Луканова.