Балкан 1929 подпечата оставането си в групата с категорична победа

20 Май 2017, 20:26
(0) (1)
Прочетена: 3975 26

Днес на стадион "Хр. Ботев" в Ботевград отборът на Балкан 1929 бе домакин на Свобода Пещера. Срещата бе от изключителна важност за домакините, тъй като трите точки гарантираха оставането на нашия отбор в групата.

Многобройната публика беше готова да бъде дванадесетия играч на терена.

Още с първия съдийски сигнал, футболистите на Иван Редовски взеха инициативата. Търсеха гола от първата минута и натикаха противника в неговата половина. Съдията се намеси по спорен начин и отмени гол на Балкан. Това не промени играта им и те до края на полувремето създадоха още положения, въпреки спорните отсъждания на реферите. Полувремето завърши при резултат 0:0.

През втората част Балкан дигна още повече оборотите, като този път и съдията не успя да спре Здравко Атанасов, който със страхотна самостоятелна акция остави вратаря на гостите безпомощен. Този гол успокои играта на Балкан и те изцяло взеха контрола в срещата. На терена се появи Ивайло Златев, който след няколко минути игра беше най-съобразителен и покачи резултата. След втория гол пред публиката на Балкан стоеше въпроса с колко гола ще победи любимия отбор.

Последваха минутите на голмайстора в групата Цветомир Цаковски, който в рамките на пет минути реализира хеттрик, с което ознаменува добрата си игра през целия сезон. В края на срещата Ивайло Златев оформи крайния резултат - 6:0 за Балкан.