"Балкан 1929" пребори лидера "Марек" (Дупница)

14 Ноември 2020, 16:55
(0) (0)
Прочетена: 2146 4

Балкан (Ботевград) успя да се наложи над Марек с минималното 1:0 в мач от 15-ия кръг на Югозападната Трета лига. Двата тима излязоха на стадион "Христо Ботев" в Ботевград, а единственото попадение отбеляза Кристиян Ковачев в 20-ата минута.

Двата тима предложиха доста оспорван мач през първата част с положения и пред двете врати. В средата на първото полувреме Балкан успя все пак да излезе напред в резултата. След центриране отляво Кристиян Ковачев успя да поеме хубаво топката и с много прецизен удар да прескочи вратаря на гостите. В началото на втората част се разви интересна случка, в която реферът изрази недоволството си, че все пак е била допусната публика на терена и помоли феновете да напуснат стадиона. Малкото такива, които бяха заели местата си, не възразиха и прескочиха оградите на излизане.

В 60-ата минута Марек получи правото да изпълни дузпа след нарушение в наказателното поле. Димитър Чечев застана зад топката, но вратарят на домакините Костадин Котев успя да улови ъгъла и да спаси не толковия хубав изстрел на нападателя на Марек. Няколко минути по-късно Веселин Любомиров опита да прехвърли излезлия страж на Балкан, но топката му мина на сантиметри от страничния стълб.

До края на мача двата тима не си вкараха повече, като гостите натискаха, но Балкан бе отборът, пред когото се откриха най-чистите възможности.

С тази своя загуба Марек прекъсна серията си от 7 поредни победи. Тимът от Дупница заема първото място в групата с 35 точки, но рискува да бъде изпреварен от втория Кюстендил, ако отборът победи Чавдар (Етрополе).

Балкан (Ботевград) от своя страна прекъсна серията от 3 поредни мача без успех, като след днешната победа събра в актива си 18 точки и се изкачи поне временно до 10-ата позиция.

Стартови състави:

Балкан (Ботевград): 12. Костадин Котев, 7.Георги Кременлиев, 11. Димитър Руйчев, 10. Здравко Атанасов, 17. Йоан Маринов, 9. Кристиян Ковачев, 14. Михаил Георгиев, 19. Петко Петков, 5. Петър Василев, 30. Симеон Иванов, 13. Ясен Георгиев

Марек (Дупница): 12. Пламен Младенов, 44. Христо Каймакански, 23. Николай Николов, 17. Майкъл Георгиев, 16. Иван Калайджийски, 10. Джордж Николов, 13. Веселин Любомиров, 14. Александър Близнаков, 77. Милен Иванов, 9. Димитър Чечев, 19. Димитър Пантелеев

Източник: sportal.bg, Снимки Arenasport tv

Ключови думи: ФК Балкан 1929