”Балкан 1929“ продължава напред за Kупата на АФЛ

8 Ноември 2018, 19:58
(0) (0)
Прочетена: 1002 3

Футболистите на ”Балкан 1929“ успяха да се класират за следващата фаза от турнира за Купата на Аматьорската лига. Ботевградчани се наложиха с категоричното 3:1 при гостуването си на втория отбор на ”Витоша“ (Бистрица), който се подвизава в "A" Областна група - София (столица).
Тимът на ”Балкан 1929“ успя да респектира съперника още от самото начало на срещата и поведе с ранен гол на Ивайло Цветанов. Добрата игра на "зелените" им донесе нови две попадения, дело на Цветелин Цаковски и така на почивката футболистите на Иван Редовски вече почти бяха изпълнили своята задача.

През второто полувреме балканци инкасираха едно попадение в своята врата, но то не бе достатъчно да промени развоя на събитията. Въпреки очакванията за тежък мач, ботевградчани успяха да се представят на ниво и съвсем заслужено продължават напред, където ще се срещнат със отбора на "Септември" (Симитли) в 1/2 финалите от Втори кръг за определяне на първенеца на Югозападна България. Двубоят между двете страни ще се играе на неутрален терен на 14 ноември (сряда) от 14:00 ч., като тепърва предстои да бъде уточнено и мястото на провеждане.

Преди това обаче отборът на ”Балкан 1929“ има тежка задача пред себе си, а именно гостуване на ”Оборище“ (Панагюрище) тази събота (10 ноември) в мач от 15 кръг на Югозападна Трета лига.