Балкан 1929 с категорична победа над Пирин ГД

16 Октомври 2016, 19:41
(0) (0)
Прочетена: 2285 17

Днес на стадион "Хр. Ботев" в Ботевград се изигра срещата между отборите на Балкан 1929 и Пирин Гоце Делчев. Срещата бе от 11-тия кръг на Югозападната В група, като мачът бе от изключителна важност за отбора на домакините.

През първата част и пред двата отбора липсваха головите положения, като играта бе повече в центъра. Все пак пред отбора на домакините се отвориха няколко възможности, но вратаря на гостите беше блестящ. Полувремето завърши при резултат 0:0.

Втората част Балкан заигра много силно и десет минути след подновяване на играта Цветелин Цаковски се възползва прекрасно от извеждащо подаване, шутира към вратата и след рикошет се получи ефектен гол. Още в следващата атака Иван Мишев, който на няколко пъти разминаваше играчите на противника, пусна страхотен пас към Симон Иванов, който бе фаулиран и закономерно съдията свири единадесет метров удар. Зад топката застана Иван Мишев и не сгреши.
След бързите два гола, които получиха, гостите се втурнаха в атака и натиснаха Балкан. Това не стресна зелените и те се защитаваха много успешно, което им отвори врата на контраатака. На няколко пъти нападателите на Балкан имаха шанс да увеличат преднината си. Тимът на Пирин също имаше няколко възможности за гол, но не успя да се възползва от сто-процентовите си голови положения. Четвъртият съдия даде безумно продължение от седем минути, в което Цветелин Цаковски завърши брилянтна контраатака от страна на Балкан и тотално обезнадежди противника. Краен резултат 3:0 за Балкан.