Балкан 1929 с класика срещу Чавдар Етрополе

4 Март 2017, 18:49
(6) (1)
Прочетена: 3668 19

Отборът на ФК Балкан 1929 прие гостите Чавдар Етрополе на своя стадион "Христо Ботев" в Ботевград. Това беше първото домакинство за Балкан след зимната пауза.

Момчетата, ръководени от Иван Редовски, през цялото време бяха по-добрият отбор на терена. Още в първите минути на мача Цветелин Цаковски се възползва от грешка на етрополската защита и откри резултата. В средата на първата част гостите останаха с човек по-малко, като за много грубо нарушение директен червен картон получи Виктор Пенчев. Балкан продължи да атакува и само късмет и шанса пред гола запази до края на полувремето крехката преднина.

През втората част пропуските пред вратата на Етрополе валяха един след друг. Ивайло Златев след хубава странична ножица дори нацели страничния стълб. Все пак малко преди края Иван Мишев вкара втори гол и внесе спокойствие в редиците на Балкан. В даденото продължение Цветелин Цаковски направи резултата класически. Краен резултат 3:0.

В отбора на Балкан личеше голямо израстване, както и доброто сработване на новите попълнения в екипа.

Ключови думи: ФК Балкан 1929