Балкан 1929 с първа домакинска загуба във В група

18 Септември 2016, 18:24
(0) (0)
Прочетена: 2805 26

Днес на стадион "Христо Ботев" Балкан 1929 прие отбора на Септември Симитли в мач от 7-мия кръг на Югозападната трета лига. Отбор на Балкан отново разчиташе на солидна подкрепа от публиката. През първото полувреме играта се водеше изцяло в центъра, като нито един от отборите не успя да вземе превес в играта. Полувремето завърши при резултат 0:0.

През втората част и двата отбора заиграха по открито и головите положения зачестиха. Малко след началото отбора на Септември успя да открие резултата след неразбирателство в отбраната на Балкан. След гола отбора от Симитли контролираше играта и при едно статично положение успя да удвой резултата. Последваха две смени в отбора на Балкан, като в игра се появи Иван Редовски и Марян Маринов. Домакините натиснаха противника и след хубава странична ножица на току що влезлия Иван Редовски, беше отбита от вратаря и Ивайло Златев беше най-съобразителен и намали резултата. Този гол дигна футболистите на Балкан и играта им тръгна, последваха още няколко пропуска, дори Цветелин Цаковски нацели и напречната греда.

В средата на първата част Здравко Атанасов получи втори жълт картон и остави отбора си с човек по-малко. До края на мача, футбол почти не се игра, повече бяха разправиите на терена. Гостите наложиха изцяло играта си и успяха да вкарат още два гола. Краен резултат 1:4.

Ключови думи: ФК Балкан 1929