Балкан 1929 спечели точката при домакинството на Септември Симитли

20 Август 2019, 08:04
(0) (0)
Прочетена: 1051 1

В изместен мач от третия кръг на Югозападната трета лига Балкан 1929 завърши 2:2 с отбора на Септември Симитли. Срещата се игра на градския стадион в Ботевград. Това са първи точки за отбора на Николай Христозов за новия сезон, след загубите в първите два кръга.

През първото полувреме Балкан контролираше играта и бяха по дейният отбор на терена. Това се отплати като в самият край на полувремето играещия треньор Николай Христозов беше най-съобразителен след изпълнение на пряк свободен удар и откри резултата. Минута преди края на полувремето отборът на Симитли остана и с човек по-малко.

Първите минути на втората част отново бяха за Балкан, но те не успяха да реализират създалите се възможности за гол. В средата на полувремето за втори жълт картон напусна играта Бачев от отбора на Балкан. След численото равенство в играчите Симитли в рамките на десет минути нанесе своя удар и направи пълен обрат.

Балкан бързо се съвзе от моментния шок и петнадесет минути преди края Кристиян Ковачев възстанови равенството. До края на срещата и двата отбора имаха своя шанс да отбележат и да вземат трите точки. Краен резултат 2:2.

В следващия кръг Балкан гостува на Беласица Петрич.