Балкан 1929 спря победния устрем на лидера Миньор Перник

4 Септември 2016, 18:04
(0) (0)
Прочетена: 4173 19

Днес на стадион "Хр. Ботев" в Ботевград, Балкан 1929 изигра нов зрелищен мач и успя да вземе точки от водача на Югозападната трета лига Миньор Перник. Футболистите зарадваха близо 500 фена от Ботевград, дошли да ги подкрепят.

Треньорът на зелените Иван Редовски започна срещата като титуляр и поведе атаката на тима. Балкан закономерно с оглед на съперника започнаха по затворени срещата, но не даваха никакъв шанс на противника да стреля към вратата. Отбора от Перник разчиташе и на голяма група привърженици, който неимоверно подкрепяха своя отбор. При една контраатака, Иван Редовски майсторски пусна топката по лявото крило към Цветелин Цаковски, той надбяга защитниците на Миньор и майсторски мушна топката под плонжа на вратаря. След този гол Балкан успокоиха играта в центъра и не даваха никакви шансове на своя съперник. В средата на полувремето след една колективна грешка на защитата на домакините, Миньор вкараха много ефектен гол.

Последваха няколко минути спиране на играта, поради нахлуване на агитката на Миньор на терена и желание за саморазправа със страничния съдя. След като се укротиха феновете на гостите срещата продължи, още в следващата атака Борис Райчев беше най-съобразителен в наказателното поле и отбеляза втори гол за Балкан. Отбора на Миньор успя да се върне в мача с нов красив гол след статично положение, секунди преди края. Така на почивката двата отбора се оттеглиха при резултат 2:2.

В началото на втората част Миньор заиграха по-агресивно и успяха за първи път в срещата да поведат в резултата. Този гол не стресна и за минутка отбора на Балкан и те продължиха да играят своята игра. Последваха няколко смени, като самият Иван Редовски отстъпи на Ивайло Златев. Футболистите на Балкан дочакаха и своят момент, след една грешка при изнасяне на топката Ивайло Бояджиев беше най-съобразителен и след техничен удар в опразнената врата изравни резултата. В края на мача Борис Райчев можеше да се превърне в герой за Балкан, но удара му беше спасен. Срещата завърши при резултат 3:3. Така Балкан записа ново домакинско равенство и вгорчи празника на перничани.

Ключови думи: ФК Балкан 1929