"Балкан 1929" стартира сезона с победа у дома

8 Август 2020, 21:28
(0) (0)
Прочетена: 1533 5

Мъжкият футболен отбор на "Балкан 1929" започна участието си в Югозападна Трета лига с успех. "Зелените" се наложиха над "Велбъжд" (Кюстендил) с минималното 1:0. Победата за балканци не дойде никак лесно, но въпреки това по-добрият тим определено бе този на домакините, затова трите точки заслужено отлетяха в лагера на "Балкан 1929". Единственото попадение в срещата бе дело на нападателя Петко Петков, който реализира дузпа в 69-ата минута. Преди това инициативата бе в полза на "Балкан 1929", които през първото полувреме се отчетоха с добра и атакуваща игра и на три пъти застрашиха сериозно вратата на съперника. Гол обаче така и не падна.

След почивката се изсипа обилен дъжд и условията драстично промениха облика на мача. Теренът стана изключително тежък за игра и наводненото игрище създаде предпоставки за контузии и качеството на играта. спадна драстично. Вследствие на това атмосферата придоби значително по-агресивен вид, като нарушенията и споровете между играчи и двата щаба бяха чести. В 69-ата минута се стигна до нарушение на вратаря на гостите, който изблъска Петко Петков в наказателното поле, а главният съдия Мариян Гребенчарски посочи бялата точка. В последствие таранът успя да реализира след като безпощадно изпрати топката в долия ляв ъгъл на вратата - 1:0. До края на срещата балканци съумяха да задържат крехкия си аванс, докато гостите от "Велбъжд" от своя страна не успяха да застрашат почти по никакъв начин вратата на домакините. Така резонно победата отиде в лагера на "Балкан 1929", който беляза мечтано начало на кампанията и стартира с ценна победа и 3 точки в сметката си.

В следващия си мач, който е на 15 август (събота), балканци гостуват на "Перун" (Кресна) от 18:00 ч..

Снимки: FK Balkan 1929/ФК Балкан 1929

Ключови думи: ФК Балкан 1929