Балкан 1929 загуби гостуването си в Елин Пелин

17 Септември 2017, 08:31
(1) (0)
Прочетена: 1746 24

Футболистите на Балкан загубиха гостуването си на ОФК Елин Пелин с 0:2 в мач от 6-тия кръг на Югозападната Трета лига.

Двубоят започна с лек превес на гостите от Ботевград, които контролираха темпото на играта. В 15-ата минута контраатака на елинпелинчани им донесе и първото попадение в мача, след като Сибил Карагьозов си вкара автогол в опит да изчисти топката. В края на полувремето след рикошет, балканци получиха второ попадение в своята врата и така резултатът на почивката бе 2:0 в полза на ОФК Елин Пелин.

През втората част отборът на Балкан доминираше в срещата. Теньорът Иван Редовски направи тактически промени в търсене на попадение, но доминацията не бе материализирана с гол. Дълбоко прибрани в своята половина, домакините пазеха аванса си от 2 гола преднина. Ивайло Цветанов опита да върне един гол след изпълнение на пряк свободен удар, но вратарят на домакините спаси. До по-интересни ситуации не се стигна, а мачът завърши 2:0 в полза на ОФК Елин Пелин.

Следващият кръг Балкан е домакин на Вихрен (Сандански). Мачът ще се играе на 23 септември (събота) на градския стадион "Христо Ботев" от 17:00ч.