Балкан - 2 надигра Правец в регионално дерби от ББЛ А Група

11 Април 2021, 22:18
(0) (0)
Прочетена: 1187 0

Отборът на Балкан - 2 победи Правец с 91-74 в регионалното дерби от 25 кръг на ББЛ А група. Това бе девети успех за ботевградския тим, който има и 16 поражения, за да заеме 11-то място. Съперникът е осми с актив 11-13. В следващия кръг на 18 април тимът, воден от Петър Златанович, среща Атлетик. Двубоят е от 14:00 часа в зала “Свети Георги”.

Балкан започна силно мача и поведе с 14-4 още в началните минути. По-късно нашите продължиха да контролират играта и поведоха с 16-10 след първата част. Във втората опитният съперник подобри игра и успя да спечели втория период. В края на втората част Балкан поведе с 10 точки, Правец намали на няколко пъти на 2 пасив и двата тима излязоха в почивка при 5 точки разлика (40-35). Превъзходството в нашия тим през първото полувреме бяха тройките като ботевградчани вкараха 9 (по 3 дело на Пищиков и Кирилов) срещу само 2 на съперника, който пък доминираше повече под коша, от където вкара повечето си точки, а и имаше сериозно предимство в борбата. За кратко в третата Правец се доближи на една, но нашите не позволиха да се стигне до обрат. Те запазиха през цялото време водачество като на няколко пъти до скочи над 10. Марин Маринов се включи силно в тази част и помогна “зелените” да поведат с 13 след 30 минути. Почти през цялата последна част Балкан задържа двуцифрена разлика, а съперникът изпусна доста стрелби и двубоят приключи при най-голямата преднина в полза на младия тим от Ботевград - 17.

Пет състезатели на Балкан завършиха с двуцифрен актив - 16-годишният Илиян Пищиков бе най-резултатен за успеха с 23 точки, а втори по резултатност с дабъл-дабъл от 19 точки и 16 борби бе неговият съотборник в мъжкия тим на “зелените” Марин Маринов. Михаил Гавазов също бе много полезен и завърши мача с 13 точки и 12 борби. Александър Гавалюгов реализира 13, а с 11 точки се включи  гардът Ерик Кирилов.

За Правец най-много 24  точки отбеляза Данаил Христов, който овладя и 11 борби. Павлин Ганчев също имаше дабъл-дабъл, овладявайки рекордните 24 борби с 12 точки. Гардът Николай Иванов също вкара 12.

Пълна статистика от мача Балкан - 2 - Правец.

Снимки: Николай Христов)

Ключови думи: Балкан , Правец , БК Балкан , баскетбол , БК Правец