Балкан - 2 с трета поредна победа я ББЛ А група - мъже

18 Април 2021, 17:36
(0) (0)
Прочетена: 577 0

Балкан - 2 записа трета поредна победа в първенсвото на ББЛ А група - мъже. Тимът, воден от Петър Златанович, победи днес Атлетик София със 101-105 след оспорван мач белязан от множество обрати. Нашите изоставаха дълго време в срещата и спечелиха след обрат в последните 5 минути. До момента в класирането балканци са с актив 9-16, а съперникът е 4-20. В следващия кръг на 22 април (четвъртък) Балкан гостува на Шампион 2006. Мачът е от 19:30 часа в зала “Триадица”.

Двубоят започна изключително оспорвано като Атлетик държеше леко предимство в първия период. Нашите започнаха много силно втората част и за няколко минути натрупаха добра разлика от 9 точки (38-47). В този момент обаче се отпуснаха в защита и Атлетик направи серия 13-2 за 3 минути, за да обърне изцяло нещата в своя полза при 51-49. До почивката двата тима си размениха няколко коша, а съперникът взе 3 точки аванс след 20 минути. Тимът запази леко предимство през цялата трета част, а тройка на Мишо Гавазов върна предимство в средата на последната 84-86. 3 минути преди края разликата отново падна на 2, а тройка и кош на Хриси Маринов след грешка на Атлетик даде нов аванс от 7 на “зелените” (89-96). Столичният тим обаче нямаше намерение да загуби, колко и Балкан да повеждаше. 42 секунди преди края след тройка след наш грешен пас разликата падна на 1 (98-99). Гавалюгов бе фаулиран и вкара и двата, за да качи аванс на 3. Атлетик пропусна в ответната атака и направи фаул, след който Балкан имаше шанс да качи още. Съперникът вкара нова тройка секунди преди края, но не успя да направи нов обрат, след като лидерът на “зелените”Марин Маринов също вкара всички наказателни удари.

Балкан стреляше с много висок процент от средно разстояние като бе 33/45 (73%) след края и 15/25 (60%) от фаула.

Именно Марин Маринов, който е част и от първия отбор на Балкан, бе най-полезен за успеха с 32 точки с 12/14 (82% от средно разстояние) и 14 борби. Втори по резултатност с 25 точки и 8 асистенции бе Александър Гавалюгов, а Илиян Пищиков вкара 19 през второто полувреме и общо 21 с 8 борби и 8 асистенции, за да помогне на своите да стигнат до обрат. Михаил Гавазов също се включи силно със 17 точки, 6 борби и 4 асистенции.

Трима състезатели от тима на Атлетик, които играха без смяна 40 минути, бяха най-резултатни. Радослав Йорданов имаше 36 точки и 8 асистенции, а 27 точки, 6 борби и 6 асистенции добави Рикардо Масафра. С дабъл-дабъл от 18 точки и 15 борби се включи капитанът Александър Димитров, а 14 и 7 борби добави Румен Янакиев.