Балкан без проблем срещу Черно море Тича

19 Януари 2021, 20:38
(0) (1)
Прочетена: 954 2

Балкан не срещна трудност срещу Черно море Тича. Отборът на Йовица Арсич победи у дома със 113-41 своя съперник, който беше в доста намален състав и предимно с млади момчета. Извън състава на варненци бяха почти всички лидери и опитни играчи - гарда Лъчезар Димитров, Веско Георгиев, Георги Боянов, Мартин тефанов и Цветомир Куртев. Още през първото полувреме тимът остана и без Пламен Алексиев.

Победата бе общо осма за Балкан като има и 4 загуби, съперникът е с 2-11.

В следващия кръг Балкан гостува на лидера в класирането Рилски спортист. Срещата в е събота (23 януари) в “Арена Самоков”.

Срещата започна оспорвано,но само в първите 2,3 минути. Постепенно Балкан взе изцяло инициатиавата и поведе с 27-10. “Зелените” вкараха почти всичко от средно разстояние, за да направят серия 16-0 и да се откъснат сериозно напред още в началото на срещата. И след началото на втората част Балкан продължи да покачва аванс след две поредни тройки на Здравко Христов. Така 3 минути след началото на втората четвърт разликата надмина 20 (38-17). Така след първото полувреме Балкан водеше с най-голямата разлика до момента в срещата 30 точки (57-27). В третата част почти нищо не се промени като съперникът допусна доста грешки и позволи на Балкан да увеличи аванса си на 50 (85-35). Срещата изцяло се доиграваше като нямаше ниакква интрига. Първи минути записа и Мариян Хубанов.

Всички играчи в състава на Балкан взеха участие и се разписаха. Най-резултатен с 18 точки и 10 асистенции беше Сияни Чеймбърс. 15 точки и 8 борби имаше Дарко Балабан. Тауан Ейджи направи дабъл-дабъл с 12 борби и 15 точки, а 12 реализира Николай Грозев.

За Черно море Тича най-много 14 реализира Александър Милов. Мартин Йорданов имаше 10 точки и 7 борби.