Балкан без проблеми срещу Академик София

17 Януари 2018, 19:44
(0) (0)
Прочетена: 2063 9

Балкан без проблеми си осигури място на полуфиналите в турнира за Купата на България. Тимът спечели убедително и втория си мач срещу Академик, като този път победи у дома с 94-61. „Зелено-белите“ поведоха от самото начало и до края на изпуснаха аванса си. В този мач те бяха без ДиВон Уошингтън и Павел Иванов.

Домакините започнаха мача със серия от 7-0 и в следващите минути поддържаха аванс от няколко точки. Академик се доближи на 3 от своя съперник, но след първата част Балкан водеше с 23-18. През втория период баскетболистите на Небойша Видич започнаха да увеличават разликата в своя полза, а на почивката тя бе 11 точки.

След паузата тимът от Ботевград контролираше събитията на терена и преди заключителната част имаше водеше с 19 точки. В последната част интрига нямаше, а домакините направиха победата си още по-изразителна.