Балкан би Черноморец край морето за осми успех

17 Март 2012, 19:36
(0) (0)
Прочетена: 2636 0

Балкан победи Черноморец като гост в мач от 22-рия кръг на Националната баскетболна лига. Ботевградчани водеха през по-голямата част от срещата и закономерно стигнаха до успеха в нея с резултат 89-74. С този успех те прекратиха серията си от две поредни загуби и вече имат 8 победи и 14 поражения в актова си. Бургазлии пък продължават да са в дъното на класирането с 2 победи и 20 поражения.
Домакините започнаха доста добре и имаха лек превес през първата четвърт. След няколко минути на терена отборите бяха равни, а бургазлии поведоха с 3-4 точки, като след една част игра те водеха с 25-22. Още в началото на втората десетка обаче ботевградчани на свой ред взеха водачеството и не го изпуснаха до последната сирена в мача. Те не успяха да се откъснат много напред, но все пак имаха преднина от 6 точки на почивката – 44-38.
През третата четвърт бе решен и крайният изход от мача. Много силна серия от 12-1 в средата й изведе Балкан с цели 20 точки напред, а това пречупи съперника. След 30 минути на терена резултатът беше 69-51. Най-малката разлика, на която успяха да се доближат домакините до съперника през последната част, бе 13 точки. Така ботевградчани спокойно доиграха мача и взеха победата.
Най-резултатен за победителите бе Любомир Лилов, който вкара 18 точки и добави 6 борби и 5 асистенции. С по 16 точки се включиха Димитър Филипов и Станимир Маринов.
За Черноморец Кирил Павловски вкара най-много точки – 18, а освен това грабна и 8 борби. Константин Коев добави 13 плюс 9, а 12 точки вкара Деян Дунович.