Балкан е на финал

13 Май 2018, 20:37
(3) (0)
Прочетена: 3150 10

Балкан е първият финалист в мъжкото баскетболно първенство. Пред своите фенове в „Арена Ботевград“ баскетболистите на Небойша Видич спечелиха четвъртия мач от полуфиналната серия срещу Академик Бултекс 99 със 102-91 и с общ резултат 3-1 победи ще спорят за титлата през този сезон.

Балкан контролираше събитията на терена от самото начало и не позволи на съперника му да поведе нито веднъж в мача. Стрелбата от далечно разстояние се оказа ключова в този двубой. Домакините показаха много точен мерник, отбелязвайки 15 тройки срещу 9 за Академик Бултекс 99.

За последно ботевградският тим бе на финал преди две години, когато отстъпи в серията за титлата на Лукойл Академик. Съперник на Балкан тази година ще бъде победителят от двойката Левски Лукойл – Рилски спортист. До момента резултатът е 2-1 в полза на състава на Константин Папазов.

Домакините поведоха със серия от 7-0, но малко след това съперникът им стопи пасива си на 3 точки. Водени от Джордан Калахан обаче „зелените“ отново дръпнаха в резултата, този път с 9, а след първата четвърт водеха с 28-20. Разликата в полза на домакините продължи да расте и през втория период, а в средата на втората част достигна 18 точки. Асен Николов взе прекъсване, а след него Академик Бултекс 99 направи серия от 12-4 и на почивката намали изоставането си на 10 точки.

Въпреки моментния спад в края на първото полувреме, след паузата Балкан отново заигра много силно и преди решителните десет минути се оттегли при резултат 75-58 в своя полза. Пловдивският тим не се отказа и свали разликата под 10 точки, но домакините не допуснаха обрат и спечелиха мача, с което вдигнаха на крака хората в залата.

Най-резултатен за победителите бе Джордан Калахан с 20 точки. За Академик Бултекс 99 много силно игра Димитър Димитров, който има 37.