Балкан е първият носител на Купата на Ботевград

26 Септември 2016, 20:10
(0) (0)
Прочетена: 2811 26

Мъжкият отбор на БК Балкан остави Купата на Ботевград у дома! „Зелените” спечелиха първото издание на турнира, след като вчера победиха съперниците от Ямбол, а тази вечер след оспорвана битка надделяха над Динамик Белград с 68-59. Кметът на община Ботевград Иван Гавалюгов връчи заслужените купи на капитаните на двата отбора.
На трето място в турнира се нареди тимът на Спартак Плевен, който спечели двубоя срещу Ямбол с 63-85.

Първата четвърт на мача между Балкан и Динамик не бе резултатна и за двата отбора, които направиха много пропуски и резултатът бе едва 11-8 в полза на Балкан.
Във втората част и двата тима се разиграха, като гостите от Динамик изравниха и за кратко поведоха. Тройка на Николай Маринов обаче отново изравни силите. Играта продължи кош за кош, а на почивката резултатът отново бе равностоен – 28-28.

В средата на третата четвърт домакините натрупаха най-голямата си преднина до този момент при 48-40. След попадение на Колин Вос разликата е закръгли на 10 точки. За последните 5 минути Динамик отбелязаха единствено 2 точки и така Балкан поведе с 55-42, което се оказа решителен момент в мача.
Последните 10 минути бяха най-оспорвани и съперниците не отстъпваха до последния съдийски сигнал. Амин Хот излезе заради 5 лични нарушения. Динамик за кратко намалиха пасива си, но Балкан бързо и стремглаво дръпнаха с 15 точки напред със забив на Джейкъб Холман. Въпреки че се бориха до край, оставащото време се оказа недостатъчно за гостите от Сърбия да наклонят везните в своя полза.

Най-много точки за своя тим – 20, реализира Джейкъб Холман. 15 добави Амин Хот, 12 отбеляза Радослав Кочев, а Колин Воз вкара 10 точки.

Припомняме, че първенството в НБЛ започва на 15 октомври, когато на ботевградчани им предстои гостуване на Рилски спортист в Самоков.