Балкан губи с една точка от Егис

18 Октомври 2017, 20:28
(1) (0)
Прочетена: 2007 18

Баскетболният Балкан загуби само с една точка от сочения за фаворит в група D Егис Кьорменд в мач от груповата фаза на ФИБА Къп. Тази вечер тимът на Небойша Видич отстъпи с 83-84, след като водеше през целия мач, а победата му се измъкна с последните 3 минути на мача.

Началото на играта започна равностойно, като двата отбора си разменяха кош за кош. Домакините поведоха с 18-13 след две бързи атаки, завършили с кош, а първата част завърши при 24-19.
Страхотно включване направи Венцислав Петков с влизането си на терена през втората четвърт, като два пъти отмъкна топката от съперника си и прониза мрежата. За 3 минути игра гостите отбелязаха само 2 точки, което помогна на Балкан да поведе с 32-21. До края на полувремето защитата на Егис отслабна и ботевградчани постигнаха комфортен аванс при резултат 51-35.

Балкан поддържаше тази преднина и пред третата част. Едва 3 минути преди края й, Егис успя да намали разликата до 8 точки.
В началото на последната част актива на домакините продължи да се стопява. Опит на Дейвид Хоутън да забие след пробив под коша бе осуетен, след като играч на Егис го фаулира, но за сметка на това Хоутън вкара и двата наказателни удара. Играта стана най-напрегната, когато 3 минути преди края унгарците изравниха при 75-75, а минута и половина по-късно, след тройка, поведоха със 78-79. Брукс бързо реагира и обърна резултата, а малко след това вкара и от линията за 3 точки. Наставникът на Егис поиска прекъсване, след което отборът му завърши атаката си с кош при резултат 83-82. В следващата атака на Балкан, Брукс изпусна, а два точни изстрела от фаула изведоха гостите с една точка напред при 83-84 и 7сек. до края на мача. Топката бе в ботевградчани, но в последното разиграване изстрелът на Уошингтън не влезе в мрежата.

Най-резултатен за Балкан бе Девин Брукс с 20 точки. Павел Иванов вкара 16 точки, Игор Кесар – 12 точки, Дейвид Хоутън – 10, а Фортънбъри и Венци Петков отбелязаха по 9 точки.

Реваншът между Балкан и Егис ще бъде на 15 ноември, когато зелените ще отпътуват за Унгария. Преди това обаче, на ботевградчани им предстоят 2 гостувания – на 25 октомври в Кипър на Керавнос и на 1 ноември на белгийския Брюксел.