Балкан и Берое ще играят за пето място при юношите (18)

8 Юни 2012, 15:20
(0) (0)
Прочетена: 2267 0

Балкан и Берое ще спорят за петото място в държавното първенство за юноши до 18 години във Варна. Отборите победиха съперниците си в първите мачове след груповата фаза и утре ще си разпределят местата след челната четворка.
В първия мач за деня Балкан записа категоричен успех над Шумен с резултат 126-71. Ботевградчани бяха неудържими в атака и не спряха да бележат в коша на съперника цял мач, което доведе до голямата разлика. Основен принос за нея имаше играта на отбора през третата част, в която вкара невероятните 46 точки.
Цели седем баскетболисти на победителите завършиха с двуцифрен резултат, като по 23 точки нанизаха Диан Христов и Радослав Кочев, а 18 добави Филип Каменов. За Шумен Георги Денчев се отчете с 24 точки и 10 борби, 20 вкара Златко Василев, а 15 – Виктор Пощаджиев.
В другата среща за разпределение на местата 5/8 Берое се наложи над Овергаз HomeLine с резултат 67-59. Това се случи след изключително силно първо полувреме на старозагорци, след което те водеха с 20 точки, въпреки че столичани спечелиха и третата, и четвъртата част, те не успяха да стигнат до обрат и утре ще играят за седмо място с Шумен.
Най-резултатен за победителите с 18 точки бе Максим Ванчев, а с по 14 се включиха Жан Иванов и Ангел Ангелов. За Овергаз 15 точки и 7 борби записа Александър Милов, а 10 вкара Ангел Пейчинов.