Балкан измъкна победа във Варна за една част

12 Януари 2013, 18:57
(0) (0)
Прочетена: 2912 10

Черно море Порт Варна води почти през цялото време, но загуби в края

Балкан измъкна ценна победа като гост на Черно море Порт Варна със 74-67, след като изигра много силна последна четвърт. Домакините водиха през повече от три четвърти от срещата, играна в зала „Конгресна”, но на съперника бе достатъчно да спечели последната част с 13 точки разлика, за да стигне до успеха. Така до момента Балкан има 7 победи и 5 загуби, а „моряците” са с 5 успеха и 6 поражения и мач по-малко.

Мачът започна много силно за баскетболистите на Спас Натов, които допуснаха само 7 точки в коша си през първата четвърт и поведоха с 8. Въпреки че до почивката преднината им бе намалена, те продължиха да водят, като след 20 минути резултатът беше 35-31. Малката разлика се запази и след подновяването на играта и само в един момент достигна 10 точки, но бързо отново бе стопена до 6 за 56-50. През последната десетка дойде и моментът на ботевградчани за обрат. След серия от 11-4 те обърнаха резултата и след повече от 10 неуспешни стрелби от игра на варненци до края, измъкнаха успеха.

Отборите бяха равностойни под коша и извършиха само по 7 грешки, но разликата дойде от процента за стрелба. Въпреки че Балкан имаше само един успешен от 16 опита от тройката, тимът регистрира успеваемост 64% за две точки срещу 41% на варненци. Балкан вкара и 21 наказателни удара от 27 стрелби, а домакините – 15 от 23 опита.

Урош Петрович бе най-резултатен за победителите с 21 точки. Дебютиралият за тима Владимир Панич записа 14 точки и 6 борби, а 11 плюс 8 и 5 асистенции добави Йордан Бозов.

За Черно море Асен Великов завърши с 15 точки и 8 борби. 13 точки вкара Лари Хол, а 12 – Александър Боич.