Балкан изпусна Левски в първия мач от полуфиналите

7 Май 2013, 21:10
(0) (0)
Прочетена: 1857 2

Левски записа изключително трудна победа като домакин на Балкан със 78-77 в първия мач от полуфиналната серия на НБЛ. Отборите се срещнаха в зала „Универсиада” в София и след обрати и огромно напрежение в края Левски едва измъкна успеха и поведе с 1-0 в серията, която се играе до три победи от пет мача. Срещата предполага много интересна серия, вторият мач от която отново ще бъде в София, на 9-и май (четвъртък) от 18.30 часа.

Левски започна много силно и през първите 15 минути на мача контролираше изцяло случващото се на терена. Серия от 11-0 на гостите малко преди почивката обаче намали разликата и след едно полувреме тя беше само 3 точки. „Сините” продължиха да водят през третата част, като на моменти разликата отново стана двуцифрена, а след 30 минути резултатът беше 57-50. Страхотна игра и няколко поредни коша на Йордан Бозов обаче бързо смениха водачеството за 70-64 в полза на гостите. След много оспорвани минути мачът влезе в последната си минута при точка в полза на Балкан – 77-76 след ново силно отиграване на Бозов. След пропуски на двата отбора, Немяня Протич бе фаулиран при 5 секунди до края и направи резултата 78-77 с два успешни наказателни удара. След тайм-аут за Балкан Владимир Панич пропусна от тройката и Левски излезе победител.

Левски спечели борбата под коша с три разлика, но имаше по-лош процент за стрелба общо от игра – 43% срещу 49%. „Сините” обаче вкараха 24 наказателни удари – 8  повече от Балкан, при това с по-добър процент от съперника.

Марко Маринович вкара 20 точки за победителите, въпреки че пропусна седемте си опита от тройката. С 14 точки се включи Неманя Протич, а 12 добави Чавдар Костов.

За Балкан 24 наниза капитанът Йордан Бозов, с 18 се отчете Станимир Маринов, а 11 и 7 борби регистрира Владимир Панич.