Балкан изравни серията срещу Рилски спортист с трицифрен резултат

29 Април 2017, 21:11
(1) (0)
Прочетена: 2893 12

Важна победа записаха баскетболистите на Балкан във втория мач от четвъртфиналните плейофи. След като в четвъртък победата им се измъкна, днес ботевградчани отмъстиха на Рилски спортист и изравниха серията с 1:1, като в днешната среща в зала „Арена Ботевград” се наложиха с трицифрен резултат 100-75. Равностойна бе единствено първата четвърт, но във вторите 10 минути „зелените” излязоха напред в резултата, като до края на срещата увеличаваха преднината си все повече.

И двата отбора започнаха напористо и с много бързо темпо, но първоначално гостите поведоха със 7 точки. Амин Хот навакса с тройка, а след 2 поредни коша на Хот и Душан Цветкович, Балкан бързо се върна в играта и излезе с 3 точки напред при 15-12. Страхотна атака разиграха Цветкович, Хот и Травис Даниълс, която завърши със забив на американеца. Първата част приключи с малък аванс за домакините 25-22.
Решаваща за мача се оказа втората четвърт, когато Балкан постепенно увеличи преднината си и я задържа. Към средата дори поведоха с 10 точки, като задържаха резултата и до полувремето при 50-39.

През третата четвърт самоковци се разиграха, като стопиха разликата до 4 точки. Станимир Маринов бързо отговори с две тройки и това накара наставникът на Рилски спортист Людмил Хаджисотиров да поиска прекъсване за своя отбор. Това обаче не им помогна, дори активът на „зелените” се увеличи и стана 75-59.
Последните 10 минути гостите бяха видимо уморени, като това се отрази значително на резултата, а ботевградчани предвкусваха победата. 3 минути преди края домакините вече водеха с 30 точки. А кулминацията в мача бе тройката на Даниълс, който закова резултатът на 100-70.

С най-много точки за Балкан – 23, завърши Станимир Маринов. Даниълс вкара 21 точки, а Секулович и Николай Маринов добавиха съответно по 15 и 13 точки.

Следващият, решителен плейоф, който ще определи кой от двата отбора отива на полуфинал, ще се изиграе на 2 май (вторник) в Самоков.