Балкан надделя над Черно море - Варна - (снимки)

3 Ноември 2012, 19:25
(0) (0)
Прочетена: 3366 4

Втора победа в Булсатком НБЛ записа отборът на Балкан след като в своята зала в Ботевград тимът, воден от Петър Клечков, надигра Черно море Порт Варна с резултат 82-73. Двата отбора предложиха интересен двубой на зрителите, а домакините спечелиха с добра игра във втората и третата част и така нанесоха първо поражение на съперника си за сезона. В четвъртия кръг от първенството Балкан ще гостува на Ямбол в петък (9 ноември), а на следващия ден Черно море Порт Варна ще приеме Лукойл Академик.

След равностойна игра в първата част Балкан направи първия си удар през втората. Гостите вкараха първите 2 точки в нея, но последва серия от 11-1 за домакините, с която те дръпнаха със 7 точки. До края на полувремето ботевградчани продължиха да водят, а в третата част почти довършиха съперника си, като в един момент се откъснаха и с 19 точки. Това сякаш доведе до отпускане в края на двубоя и варненци намалиха изоставането си, но пък преднината на Балкан бе прекалено голяма, за да се мисли за обрат.
Домакините отново заложиха на доста опити от тройката, като те им помогнаха да се откъснат напред. Балкан стреля 36% от линията за 3 точки при 9 успешни от 25 опита, докато гостите имаха едва 18% при 3 от 17. При другите показатели двата отбора бяха общо взето еднакви, като разликата в мача дойде от повечето тройки на ботевградчани.
Иван Лилов бе най-резултатен за успеха с 23 точки, като добави и 6 борби и 3 асистенции. Урош Петрович добави 20 точки и 7 борби, а в дебюта си Атила дос Сантош се отчете с 13 и 7 за 24 минути игра срещу бившия си отбор.
За гостите по 17 точки записаха Асен Великов и Лари Хол, а с 11 се отчете Александър Боич.

Ключови думи: Балкан