Балкан надхитри Левски в София

29 Декември 2013, 19:48
(0) (0)
Прочетена: 1767 4

В последния двубой за тази година от НБЛ отборът на “Балкан” победи като гост „Левски”. Срещата премина премина през доста обрати, но в крайна сметка състезателите на треньора Алекснадър Тодоров показаха по-добри игрови качества и заслужено се поздравиха с победата 83:75 (19-17, 18-24, 20-18, 26-16).

Първата част бе равностойна, като двата тима си разменяха често водачеството. Втората обаче тръгна със серия от 8-0 за левскарите и те се откъснаха. Разликата им стигна и до 10 точки на няколко пъти, но в края на полувремето балканци намалиха.

След паузата ботевградчани тръгнаха много силно и вкараха първите 8 точки, след което водеха почти до края на частта. С тройка на Павел Иванов обаче Левски бе напред и след 30 минути, а в последната четвърт двата тима продължиха да се гонят в резултата. С тройка на Чалмърс домакините поведоха с 3 точки, но пък Балкан отговори със серия от 12-0 и три минути преди края излезе напред с 9. Това се оказа решаващо, тъй като до края гостите запазиха преднината си и спечелиха.

Отново страхотно за ботевградчани игра Ноа Далман, който направи дабъл дабъл с 26 точки и 11 борби. Иван Лилов също бе на много добро ниво и се отчете с 23 точки, 10 борби и 5 асистенции, а Станимир Маринов е с 11 точки и 5 асистенции.

За домакините над всички бе Лайънъл Чалмърс със своите 27 точки, 7 борби и 6 асистенции. Христо Захариев завърши с 14 точки, докато 11 и 5 борби имаше Павел Иванов.