Балкан надигра трудно Ямбол

24 Януари 2020, 07:30
(0) (0)
Прочетена: 1306 2

Балкан победи като гост Ямбол с 85-74 след труден мач в НБЛ. Отборът на Йовица Арсич изоставаше почти през целия мач в зала “Диана”, но изигра силни финални минути, в които обърна нещата в своя полза и спечели срещата. Мачът пропусна Кени Хол заради вирус. Това бе 16-ти успех за "зелените", които са лидери в първенството само с едно поражение. Ямбол е последен с 2-15. В следващия последен кръг от второто завъртане на 1 февруари Балкан приема у дома Спартак Плевен.

Мачът започна доста оспорвано като Ямбол имаше предимство в първата част . Балкан обърна в края на период и поведе с 19-12, но след това допусна обрат. Домакините направиха силна серия 21-4 и поведоха с 10 в средата на втория период. Балкан не успяваше да свали разликата и на полувремето тимът на Тони Дечев водеше с 6. Шамионите от Ботевград изравниха на няколко пъти в третата част, но Ямбол поддържаше аванс. Нашите обърнаха в края на третия период при 54-53, но за кратко. Последваха няколко смени на водачествата. Драмата продължи и до средата на последния период, когато след тройка на Митко Димитров и фаул на Радонич Балкан поведе в резултата. Тимът на Йовица Арсич направи серия 12-3 и се откъсна за първи път с 10 точки две минути и половина преди края на мача. До края Балкан не позволи разликата да падне и спечели с 11.

Най-резултатен за успеха с 23 точки и 5 борби бе Марко Радонич. Крис Минков реализира 13. Дейшон Найт завърши с 13 точки и 7 борби, а Михайло Секулович имаше 11 точки и 8 борби.

За Ямбол над всички с 16 точки бе Дарин Иванов. 14 отбеляза капитанът Стоян Петков, а 11 Евгени Иванов. Милош Чойбашич завърши с 11 борби и 8 точки.

Източник: balkan-basket.com