Балкан надви Черноморец в истинско дерби в Ботевград (снимки)

21 Януари 2012, 20:02
(0) (0)
Прочетена: 3842 3

Балкан победи Черноморец като домакин в изключително интересен мач от 15-ия кръг на НБЛ. Отборите изиграха истинско дерби за радост на феновете в зала „Балкан”, а домакините се наложиха с крайното 90-86. От първите секунди на срещата отборите бяха изключително равностойни и така се стигна до драматичния край на сблъсъка между тях. С тази победа домакините продължават да набират инерция след промените в щаба и състава на тима, като тя е общо четвърта за тях, а те имат и 11 загуби. Бургазлии пък са в дъното заедно със Спартак с 2 победи и 13 поражения.
Още от първите минути на срещата отборите бяха изключително равностойни и пролича, че сблъсъкът между тях ще се превърне в истинско дерби. След игра кош за кош през цялата първа част и голям брой изравнявания домакините от Ботевград имаха точка аванс – 22-21. След страхотна серия от 9-0 в началото на следващия период те успяха да поведат с двуцифрена разлика, но съперникът бързо се върна и намали дефицита си на 3 точки на полувремето.
Борбата за надмощие стана още по-ожесточена след паузата, а разликата в полза на който и да е от отборите рядко превишаваше 3 точки. Така след нови изключително интересни минути се стигна до преднина от 4 точки в полза на ботевградчани преди старта на заключителната част – 73-69. Домакините успяха да запазят минималния си аванс през по-голямата част от последната десетка, но по-малко от 2 минути преди края резултатът бе изравнен при 81-81. Тогава обаче Айзея Мартин наниза два поредни коша, последвани от точни попадения за Станимир Маринов и Дуейн Мортън, а противникът сгреши доста стрелби и това му коства победата.
Димитър Филипов бе най-резултатен за победителите със своите 19 точки, към които добави и 7 асистенции. По 16 нанизаха Любомир Лилов (6 борби) и Айзея Мартин (7 борби), а с 15 плюс 6 се отчете Димитър Маринчешки.
За бургазлии Деян Дунович бе най-силен с 25 точки и 7 борби. Атанас Пенев се включи с 20 точки и 5 борби, а дабъл дабъл от 19 плюс 10 записа Кирил Павловски.

Ключови думи: Балкан