"Балкан" направи равен като гост на "Свобода" (Пещера)

14 Април 2018, 19:04
(1) (0)
Прочетена: 1424 21

Футболистите на "Балкан" завършиха наравно 2:2 при визитата си на "Свобода" (Пещера) в мач от 26-ия кръг на Югозападна Трета лига. Имайки предвид класирането и крехката разлика от една точка между двете страни, отборите съвсем закономерно стигнаха до равенство в днешната среща.

Балканци започнаха по-добре мача и първи получиха шанс да поведат в резултата в средата на полувремето, но топката се удари в гредата. Съвсем закономерно обаче малко по-късно най-активният в предни позиции на терена - Ивайло Златев успя да даде аванс на "зелените" в 32-ата минута. До края на полувремето резултатът се запази и двата отбора се оттеглиха на почивката при 1:0 за "Балкан". След подновяването на играта отново Ивайло Златев бе замесен в чисто голово положение, при което излезе очи в очи с вратаря на домакините. Нападателят на балканци обаче не успя да вкара и така пропусна златна възможност да удвои резултата. Следователно тимът на "Свобода" (Пещера) успя да се върне в мача, след като вкара от дузпа. В заключителните минути от мача Ивайло Цветанов отново даде преднина на "Балкан". "Зелените" обаче не успяха да задържат аванса си и допуснаха ново изравняване, с което двата отбора си поделиха точката в днешната среща.

В класирането отборът на "Балкан" запазва 11-ата си позиция с актив от 33 точки.

На 21 април (събота) футболистите на Иван Редовски приемат ЦСКА 1948 в мач от 27 кръг на първенството. Двубоят е с начален час 16:00ч и ще се играе на градския стадион "Христо Ботев" в Ботевград.