Балкан не издържа в Самоков

23 Декември 2011, 20:46
(0) (0)
Прочетена: 2175 9

Драматична победа в 11-я кръг в НБЛ взе отборът на Рилски спортист. В своята "Арена Самоков" тимът спечели много трудно срещу Балкан със 77-75. Успехът дойде буквално в последните секунди на мача, когато решителен кош вкара Христо Захариев, с което даде и аванс на домакините. През почти цялата среща пък гостите водеха, но в края изпуснаха да победят.

Този мач бе излъчен пряко в BGbasket.com и по Sportmedia.tv със съдействието на ръководството на зала "Арена Самоков" и помощта на Община Самоков.

Още от първите минути Балкан почна сякаш по-мобилизирано и това даде отражение. Ботевградчани дръпнаха с 10-4 в началото и след това продължиха да водят. Те поддържаха разликата около 5-7 точки и след десет минути бяха напред с 20-14.

Малко след началото на втората четвърт гостите направиха преднината си и двуцифрена. Те се откъснаха в един момент с 14 точки, а до края на полувремето разликата не падна под 10. Играта в защита на Рилски не бе особено ефективна и логично след 20 минути игра Балкан водеше с 40-29.

Самоковци вкараха първите 5 точки след почивката и щабът на "зелените" взе прекъсване след само минута и 18 секунди игра. Гостите успяха да отбележат след това, но Рилски бе в подем и с кош на Бранко Миркович резултатът бе изравнен при 44-44. Митко Маринчешки отбеляза тройка за гостите, но в две поредни атаки домакините вкараха кош и фаул и поведоха. Последва обаче серия от 7-0 за гостите и те отново излязоха напред. Това им позволи те отново да водят в резултата и след 30 минути авансът бе 6 точки, 60-54.

Балкан продължаваше да води и в последната част, като по средата й преднината бе само 2 точки. Минута по-късно пък Вукосавлевич отбеляза и резултатът отново бе изравнен. Още минута и десет секунди по-късно Станимир Маринов открадна една топка и заби, а Христо Захариев бе фаулиран след това и след един успешен наказателен удар, намали на една точка. В следващата атак Маринчешки отигра добре под коша и вкара за три точки аванс за Балкан, две минути преди края. Вукосавлевич намали с два успешни наказателни удара, а в следващите си атаки и двата отбора сбъркаха. Митко Филипов не успя да вкара в нападението за гостите, а след това Христо Захариев отбеляза много важен кош, 16 секунди преди края. Последва пропуск и на Станимир Маринов, след което Захариев бе фаулиран, при оставащи 2.6 секунди. Той вкара първия опит и пропусна втория, след което далечният опит на Маринов бе къс и така Рилски спечели драматично мача.

Филип Вукосавлевич бе най-резултатен за побезителите с 20 точки. Бранко Миркович се отчете с 18, а дабъл дабъл направи Христо Захариев - 14 точки и 12 борби.

За Балкан Димитър Маринчешки завърши с дабъл дабъл от 18 точки и 10 борби. Станимир Маринов добави 16 точки, а Любомир Лилов вкара 14.

Източник: bgbasket.com

Ключови думи: Балкан , Рилски Спортист