Балкан не изненада с нищо Лукойл Академик

25 Април 2012, 18:49
(0) (0)
Прочетена: 2455 0

Лукойл Академик победи Балкан като гост и завърши редовния сезон в НБЛ по подобаващ начин. Те надделяха с цели 49 точки разлика – 98-49. Тяхното първо място в крайното класиране отдавна беше ясно и те ще срещнат Черноморец в четвъртфиналите. Балканци пък остават шести и ще имат за съперник третия Ямбол в първата фаза от плейофите.
Лукойл Академик започна да гази съперника си от първата минута на срещата, като през цялата първа четвърт увеличаваше преднината си с огромни темпове. Тя стана двуцифрена още преди средата на частта, а много бързо премина и границата от 20 точки за резултат 37-11. До почивката играта беше малко по-равностойна, а след едно полувреме таблото показваше 56-26.
Победителят в мача беше ясен отдавна, а през второто полувреме шампионите не спряха да се откъсват все по-напред. Бързо авансът има стана повече от 40 точки, а след 30 минути на терена той беше 43 при 79-36. До края нямаше какво интересно да се случи и отборите просто доиграха мача, вече мислейки за съперниците си в плейофите.
Шестима баскетболисти на победителите завършиха с двуцифрен актив. Най-резултатен от тях с 20 точки бе Ламонт Мак, който добави и 8 борби. Дабъл дабъл от 19 точки и 11 борби добави Бруно Шундов, а Божидар Аврамов завърши със 17 плюс 8 асистенции.
За Балкан единствен с двуцифрен актив бе Димитър Филипов, който вкара 14 точки. С 9 завърши Любомир Лилов, а 7 добави Ивайло Касабов.