Балкан не успя да преодолее Левски Лукойл по пътя към финалите за Купата

17 Февруари 2018, 20:37
(0) (1)
Прочетена: 3006 58

Във втория полуфинален мач за Купата на България, Балкан успя да се наложи над Левски Лукойл с 87-80. Успехът обаче не бе достатъчен за "зелените", които трябваше да наваксат пасив от 11 точки и по този начин тимът отстъпва мястото си на финалите.

Срещата започна на бързи обороти, а двата отбора се впуснаха в епична битка под възгласите на многобройната публика в Арена Ботевград. В продукцията на двете страни личеше припряност и прибързаност, придружена с желание и мотивация за победа на всяка цена. Първият период премина сравнително равностойно, но все пак играчите на Балкан показаха по-добра психика и стояха малко по-добре на терена от своя съперник. След 10 минути игра, крехък аванс от 5 точки държеше "зелените" напред в резултата.
През втората четвърт Балкан бе на на гребена на вълната, след като стигна и до най-голямата си преднина от 10 точки 2 минути преди края на частта. С точен мерник от зоната за три точки, "зелените" успяха дори да увеличат аванса си и така на полувремето закономерно водеха с 13 точки - 43-30.

Третият период изигра ключова роля за крайния развой на събитията. Левски Лукойл излезе тотално преобразен и сериозно обърка плановете на "зелените". Гостите записаха 32 точки през тази част и логично успяха да намалят разликата само на една точка. Играта на Балкан се срина, а играчите на Небойша Видич имаха нужда от бързо решение преди финалната четвърт.
В заключителните 10 минути балканци за пореден път напомниха за своя непримирим дух и сърцата игра. Силното им представяне и в нападение и в защита отново запази шансовете живи. 3 минути преди края на срещата, разликата в полза на домакините бе 12 точки. Точно тогава обаче Левски Лукойл намери подобаващ отговор и след силни минути на Христо Николов и Джъстин Нокс, разликата отново бе стопена. Играчите на Балкан не успяха да се оттърсят от емоцията и прибързаните им решения в някои ситуации им костваха мястото на финалите.

За победителите най-резултатен бе ДиВон Уошингтън с 18 точки. Джордан Калахан отбеляза 16, а Венцислав Петков вкара 15. С 11 точки са Дейвид Хоутън и Павел Иванов.
За Левски Лукойл с най-много се отличи Станимир Маринов - 24 точки. Джъстин Нокс записа 23, а Христо Николов добави 15 точки.