Балкан отказа Академик и се върна на победния път в НБЛ

10 Април 2021, 21:16
(0) (0)
Прочетена: 769 0

Балкан се върна на победния път в НБЛ. Тимът на Йовица Арсич надигра у дома Академик Пловдив с 85-75 , за да прекъсне серията от две поредни загуби. Мачът беше доста оспорван с няколко обрата през първото полувреме. Балкан водеше на няколко пъти с двуцифрена разлика в последната част, а Академик се бореше здраво до последно, за да завърши редовния сезон с успех, но не успя. Така гостите завършват с актив 12-12, но позицията им ще стане ясна следващите дни. Балкан е трети с 16-7.

В следващия последен кръг от редовния сезон ботевградчани приемат у дома Ямбол. Мачът е на 17 април от 19:00 часа.

Мачът започна оспорвано като в средата на първия период Академик поведе за кратко при 9-10, след като Обрад Томич бе оставен сам под коша на два пъти. Нашите направиха в този момент серия 12-0 след игра на бърза атака и две тройки на Димитров и Минков, за да поведат с двуцифрена 21-10. До края на частта Балкан качи още аванса си и след първата част водеше с 11 точки (25-14). Академик Пловдив обаче започна ударно втората четвърт със серия 10-0, за да се доближи отново само на 1 точка (25-24) в средата на периода. Гостите овладяха няколко борби в нападение, а Балкан нямаше кош от игра повече от 5 минути преди Станимир Маринов да вкара фаул и след това тройка (29-24). Васил Бачев наказа грешка на “зелените” и доведе своите до обрат след тройка (29-30). Балкан компенсира с открадната в ответната атака,но не успя да реализира атаката си. Аврамов вкара две тройки поред минута и половина преди края, за да възстанови преднината на своите (35-34). Нашите поведоха за кратко и с 4, но Обрад Томич върна интригата след отворен шут от тройката секунди преди края на периода. Все пак след добро взаимодействие между Митко Димитров и Дарко на почивката Балкан имаше отново 3 точки аванс (40-37).

И второто полувреме не започна добре за Балкан като Академик изравни на няколко пъти. Ейджи и Балабан увиснаха с по три фаула в третата част, което затрудни ситуацията за Балкан под коша. Давонтей Джордан пък натрупа 4 още в началото на втората. Почти през цялата четвърт играта вървеше кош за кош като никой не успяваше да се откъсне напред с голяма разлика. 3,4 минути преди края Балкан поведе сериозно на два пъти с по 9 точки след добра стрелба отдалеч. За кратко разликата стигна 11 и остана такава и след третата част (66-55).

Давонтей Джордан се появи в игра в последния период. За кратко Балкан поведе с 13 в началото на периода, но Академик се възползва от всяка слабост, за да свали под 10 точки. За кратко ботевградчани качиха и на 14, но пловдивчани отвърнаха с добра серия 10-2 от своя страна, за да се доближат отново на само 6 (75-69). Важна тройка на Грозев в този момент даде отново глътка въздух на шампионите. Разликата се запази под 10 точки в последните 3,4 минути, а нова тройка на Грозев качи разликата на 10 2:28 преди финалната сирена, за да реши почти изхода от двубоя.

Божидар Аврамов бе най-резултатен за успеха с 16, а 15 отбеляза Дарко Балабан.Николай Грозев реализира 13, а 10 и 6 асистенции имаше Сияни Чеймбърс.

За Академик най-много 21 точки имаше Обрад Томич, а 20 добави Николай Николов.