Балкан отказа Черноморец за четири поред

4 Януари 2021, 21:43
(0) (0)
Прочетена: 845 5

Балкан започна силно Новата 2021 година. Отборът на Йовица Арсич надигра убедително като гост Черноморец със 76-92, за да си върне за загубата от своя съперник в първи кръг и да се поздрави с четвърти пореден успех в НБЛ. Нашите имаха трудности единствено в първия период, но след това взеха нещата в свои ръце и спечелиха категорично двубоя в Бургас. Така шампионите затвърдиха трета позиция с актив 6-3, а съперникът е шести с 3-6.

В дербито на 10 кръг Рилски спортист победи като гост Левски Лукойл със 73-87, за да излезе начело в класирането на НБЛ и да вземе реванш за единственото си поражение. Това бе осма поредна победа за самоковци.

В следващия кръг на 8 януари Балкан приема у дома Спартак Плевен. Пълната им програма вижте ТУК.

Черноморец започна по-добре мача като с добра игра под коша и стрелба отдалеч поведе сериозно с 13-4 Водени от Константин Коев на няколко пъти те задържаха преднина, но две поредни тройки на Сияни Чеймбърс доведоха нещата до пълен обрат за Балкан при 20-23. Нашите направиха серия 12-5 и поведоха за първи път с 5 преди Черноморец да стигне до ново равенство. Така след 10 минути ботевградчани взеха минимална преднина при 25-27.

Балкан изигра много силна втора четвърт, която спечели с 14-27, за да поведе с цели 15 на полувремето.

След първата част обаче имаше технически проблем в зала “Бойчо Брънзов” като нямаше нито излъчване, нито статистика на живо. Домакините започнаха второто полувреме със серия 11-5, за да свалят под 10 точки пасив при 50-59 за три минути и половина. Черноморец успя да спечели третия период, но Балкан запази аванс от 10 след него. В последната част шампионите от Ботевград отказаха изцяло съперника със здрава защита, повеждайки на няколко пъти с 20 точки, за да се поздравят и с крайния успех с 16 точки и четвърта поредна победа в НБЛ.

Балкан допусна едва 6 грешки в мача срещу цели 20 на Черноморец, от които ботевградчани вкараха 20. 43 точки имаше Балкан от пейката срещу само 2 на съперника. Нашите вкараха и цели 25 точки от бърза атака срещу само 3 на бургаския тим. Съперникът имаше по-добър процент на стрелба от тройката, където бе 8/19 (42%), а "зелените" 5/17 (29%), и само 1 през второто полувреме.

Тауан Ейджи се включи силно пейката с дабъл-дабъл от 21 точки и 12 борби, а Сияни Чеймбърс бе втори по резултатност с 19 точки и 5 асистенции. Божидар Аврамов реализира 12, а по 10 точки имаха Дарко Балабан, Давонтей Джордан и Николай Грозев.

За Черноморец най-много 24 точки, 7 борби и 6 асистенции имаше американският гард Даянте Болдуин. Капитанът Константин Коев вкара 20 точки (4/6 от тройката), центърът Уендел Люис направи дабъл-дабъл с 14 точки и 10 борби, а с 10 точки завърши Евгени Хаджирусев.

Източник: balkan-basket.com