Балкан отказа Спартак Плевен за една част

4 Ноември 2018, 07:43
(0) (0)
Прочетена: 1172 0

Балкан записа трета победа от началото на сезона в българското първенство. В двубой от 5 кръг на НБЛ тимът на Небойша Видич надигра като гост Спартак Плевен с 93-72 след много силна трета част. В края на втория период тимът на Александър Дяковски стигна до равенство, но серия от 20-2 за 5 минути в третата част реши мача. Така до момента Балкан е с актив от 3 победи и 2 поражения, а плевенчани са с баланс 2-2.

В следващия кръг на 10 ноември Балкан приема у дома Ямбол, но преди това на 7 ноември в сряда посреща АЕК Ларнака в последен домакински мач от първата група фаза на ФИБА Къп.

Балкан започна отлично мача като поведе с 15-4 в първата част и контролираше дълго време играта. Постепенно домакините подобриха стрелба и се доближиха на 5 точки, но Балкан запази водачество от 9 точки след първата част. Нашите допуснаха спад в защита и позволиха на съперника постепенно да намали изоставане и дори да изравни при 36-36 след тройка на Константин Коев. Венци Петков обаче вкара тройка в последните секунди на втората част, за да даден преднина от 3 точки на Балкан на почивката. Второто полувреме започна със серия 20-2 за тима на Небойша Видич и серия от тройки, след което нашите поведоха с 21 точки при 61-40. До края гостите се опитаха да се оближат , но намалиха едва до 13 точки и Балкан спечели убедително двубоя.

Новото попълнение Александър Гаврилович направи добър мач с дабъл-дабъл с 13 точки и 11 борби, а капитанът Венци Петков отбеляза 13 точки за успеха. Брендън Браун реализира 12, 10 точки имаше Мирко Мулалич, а по 11 добавиха Крис Минков и Микейл Хопкинс, който овладя и 12 борби.

За Спартак Плевен над всички с 28 точки бе капитанът Константин Коев, а 12 отбеляза Николай Маринов.