Балкан отнесе Берое при гостуването си в Стара Загора

20 Януари 2018, 20:59
(1) (0)
Прочетена: 1726 4

Баскетболистите на Балкан се поздравиха с убедителен успех при гостуването си на Берое. "Зелените" победиха с 92-67, като доминираха съперника си през целия двубой и не оставиха никакъв шанс на старозагорци. За това допринесе и добрият процент стрелба от тройката, след като балканци нанизаха 14 тройки.

Срещата започна с по-добра игра на гостите от Балкан, които дръпнаха в резултата още след първите минути. Първият период завърши при резултат 28-20 за "зелените". През втората четвърт, балканци продължиха да доминират старозагорци, а разликата на пполувремето  нарастна до 21 точки. След почивката тимът на Берое излезе с идеята да се върне в мача, но вече бе твърде късно. Играчите на Небойша Видич държаха под контрол събитията и поддържайки комфортна преднина докрая успяха да спечелят убедително.

Най-резултатен за победителите бе Игор Кесар с 26 точки. Блестящо се представи и Христо Захариев, който завърши с трипъл-дабъл от 20 точки, 11 борби и 10 асистенции. Дивон Уошингтън се отчете с дабъл-дабъл от 14 точки и 14 борби, а новото попълнение Джордан Калахан добави 11 пункта.
За Берое Александър Янев направи дабъл-дабъл от 17 точки и 14 борби. Евгени Хаджирусев отбеляза 15 точки, а 13 има Тихомир Желев.

Следващата среща на Балкан е на 27 януари (събота).Тогава тимът приема Ямбол в мач за първенството. Двубоят ще се играе в  Арена Ботевград от 18:00ч.