Балкан отпадна от квалификациите за Шампионска лига

21 Септември 2019, 08:42
(0) (0)
Прочетена: 1170 5

Балкан приключи първото си участие в квалификациите за Шампионска лига. Тимът на Йовица Арсич спечели у дома втория мач срещу Сьодертеле Кингс с 82-74, но не успя да продължи напред заради загубата с 15 точки в първия мач в Швеция. Ботевградчани спечелиха второто полувреме в “Арена Ботевград", след като изоставаха през първото, но не успяха да преодолеят голямата разлика от първия двубой.

Българският шампион ще продължи участието си в груповата фаза на ФИБА Къп, където има гарантирано място. Редовният сезон там започва на 23 октомври.

Мачът започна оспорвано с доста грешки и в двата състава. Постепенно Балкан се откъсна напред с няколко бързи атаки и поведе с пет при 12-7. Последваха три минути без кош за Балкан, а съперникът направи серия 13-0, за да поведе със 7 след първата част. В началото на втория период Балкан се доближи до две точки, но след две точки стрелби от разстояние Сьодертеле отново дръпна с 9. Тройка на Крис Минков намали на 4 точки, но гостите веднага върнаха с една и на почивката се оттеглиха със 7 преднина. Балкан подобри игра в третия период и успя да обърне за първи път след две поредни тройки на Джордан Калахан. Така нашите излязоха с пет точки аванс след 30 минути игра. Ботевградчани излязоха напред още няколко пъти в последния период. Пет минути преди края на мача Балкан поведе за първи път с 9, но силно включване на гардът Чарлс Калисън свали разликата на 4 точки при 63-67. Две минути и половина преди края на мача Балкан поведе за първи път с 11 при 76-65. Шведите не позволиха разликата да скочи поведе и двубоят приключи с победа за Балкан, но не достатъчна за класиране.

Джордан Калахан бе най-резултатен за победата на Балкан с 16 точки, а по 14 точки отбелязаха Димитър Димитров и Михайло Секулович. Марко Радонич реализира 12, а 10 добави Крис Минков.

Капитанът Дино Пита и гардът Чарлс Калисън бяха най-резултатни за Сьодертеле с по 19 точки, а 17 имаше Джонатан Пършън.