Балкан оцеля край морето

22 Октомври 2017, 12:48
(0) (0)
Прочетена: 1713 2

Балкан записа трудна победа при гостуването си на Черно море Тича във Варна. Тимът от Ботевград спечели с 82-75, но трябваше да трепери до последно за крайния успех, тъй като младият отбор на "моряците" му оказа сериозна съпротива. Освен Христо Захариев, в този мач Балкан бе без още един от лидерите си – Павел Иванов. Това бе втора победа за „зелените“, докато техният съперник вече има три загуби.

В следващия кръг Балкан посреща Академик Бултекс 99, докато Черно море Тича гостува на Лукойл Академик.

Гостите започнаха мача със седем безответни точки. Те поддържаха преднината си до средата на първата част. След това обаче Черно море Тича отвърна със серия от 11-2 и стигна до пълен обрат, като след първата част тимът водеше с една точка. Подемът в играта на „моряците“ продължи и през втория период. Баскетболистите на Дарин Великов увеличиха разликата в своя полза до седем точки, но след серия от 10-2 в края на тази четвърт, Балкан отново излезе напред и на почивката водеше с 37-35.

Драмата продължи и след паузата. Двата тима често си разменяха водачеството, а преди решителните десет минути „моряците“ имаха аванс от три точки. Домакините продължиха да оказват сериозен натиск на считания за фаворит отбор от Ботевград. В края на срещата обаче гостите поведоха с пет точки и до края не допуснаха обрат

Най-резултатни за успеха бяха Девин Брукс и ДиВон Уошингтън, който отбелязаха по 16 точки. Брукс обаче игра само през второто полувреме. С дабъл-дабъл от 11 точки и 12 борби завърши Дейвид Хоутън.

Много силен мач за Черно море Тича направи Венелин Христов, който записа на сметката си 27 точки и 10 борби. С 19 точки, 6 борби и 5 асистенции е Веселин Георгиев. Кристиян Кръстев вкара 11 точки и овладя 11 борби.